0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Music Discipline - click here to generate a guitar practice routine based on how much time you have

Misc Unsigned Bands — 403 - Engjujt Nuk Jetojne Ne Toke Chords

  Rate this tab:
403 Engjujt nuk jetojne ne toke

http://www.youtube.com/watch?v=kqAELTv5O_8

intro:
G, A, hm
G, A, hm, F#m

Erdhen disa engjuj te bukur, dukeshin si ti
hm      D        A      hm
T'me merrnin mua u thashe ishte e kote
G         A        hm
Nje yll me shume ne qiell, nje plage me shume ne toke
hm          D      A        hm 
Te morren, iken, dhe shkuan ne ate bote
G      A           hm


E di se te humba, me dhemb, nuk do te qaj
G     A     hm        f#    
Un do t'kendoj per ty
 G   A     hm     f#

solo: 

hm,D,A,hm,G,A,hm x2


  Te kerkoj nuk te shoh, qielli me thote:
G    A       hm       F#m 
Engjujt nuk jetojne ne toke...
G      A     hm     F#m

hm D em G A hm
hm D em G A hm A em 
...Engjujt nuk jetojne ne toke
em     G   A    hm

zgjatje: hm, F#m


Thojn se bricjapi dhe demi,
hm      D    A  hm 
Do te jene qift ideal si ne horoskop
G        A       hm
Jeta nuk vazhdon gjithmone ne yje,
hm      D        A hm 
Do vij koha qe te zbresin ne toke
G         A      hm


Pastaj si do t'ja bej
G     A   hm F#m
Si do t'ja bej kur nuk je ti
G      A     hm F#m


Nates i frigohem, por nata me gezon
hm      D     em    G A 
Te shof ne qiell per mua ti ndriqon
hm      D     em   G A
O engjulli im, me thuaj, kur, prap do te takoj
hm      A  em     em G A hm f#


Dua te vdes, por qielli nuk me merr
hm    D     em    G  A 
Lutem per ty, Por ai nuk te kthen
hm     D    em     G A
Qiellit i takon, e di "Engjujt nuk jetojne ne toke" 
hm     A  em     em     G  A   hm f#

Zgjatja: hm F#m

Outro: 
hm, D, A, hm, G, A, hm x2
hm F#m